Перша участь команди ADPARE у наданні допомоги громадянам України

З початку конфлікту команда ADPARE запропонувала підтримку людям, які приїхали до Румунії з України. Члени бригади волонтерили на мосту постачання та надання першої допомоги на Залізничному вокзалі у Бухаресті (Gara de nord).

З червня 2022 року ADPARE та його партнери реалізують проекти, спрямовані на зменшення вразливостей серед людей з України та ризики віктимізації, пропонуючи консультаційні психологічні послуги, одяг і взуття та спеціальні медичні послуги, особливо для жінок і дітей. Ці проекти фінансово підтримують La Strada International та Center for Mission та Екуменізм у Гамбурзі, Німеччина.

Проект „Валерія” від вразливості до незалежності

Поряд з ініціативами, заснованими на прямих, невідкладних потребах, проект «Валерія» спрямований на розширення можливостей дівчат і жінок з України стати ресурсом підтримки для інших уразливих людей.

З досвіду ADPARE, а також партнерів, які контактували з людьми з України, емоційний стан спричинений травмою війни, а також попередніми необробленими травмами, це породжує проблеми з психічним здоров’ям, а також проблеми з фізичним здоров’ям; проблеми, що їх це стосується як людей в Україні, так і тих, хто з ними безпосередньо контактує – працівників та волонтерів. Втручання, запропоновані в проекті, зосереджені на досвіді обробки емоційний, фізичний та когнітивний, щоб розширити можливості бенефіціарів (жінки та дівчата з України, інші жертви, співробітники та волонтери) для надання емоційної підтримки, першої допомоги та способів використання a тіло для позитивних емоцій іншим людям, які пережили травматичний досвід.

На професіоналів, які працюють з травмованими людьми, також впливає їхній досвід таким чином, що загрожує як їхній професійній діяльності, так і якості їхнього особистого життя: вторинний травматичний стрес, замісна травма, синдром вигоряння та синдром втоми від співчуття.

Для обох цільових груп: травмованих людей і тих, хто їм допомагає, існує постійна потреба емоційної підтримки, психологічного консультування, психотерапії в деяких випадках і залучення до інших видів діяльності що покращить їхній емоційний стан.

Діяльність, яку ми здійснюємо:

  • Тренінг з надання емоційної підтримки;
  • Уроки надання першої медичної допомоги;
  • Сучасні танці;
  • Емоційний фітнес;
  • Арт-терапія.

 

Програма координації потерпілих/свідків у судовому процесі

Програма координації потерпілих/свідків у судовому процесі реалізується в партнерстві з A.N.I.T.P. як невід’ємну частину підтримки зусиль з надання допомоги та захисту жертви торгівлі людьми/неповнолітними та дитяча порнографія.

Координація потерпілих у судочинстві – це всі заходи, дії та конкретні заходи, вжиті для сприяння участі жертв у цих процедурах, з наголосом на захист своїх основних прав.
Конкретніше, координація жертви починається, коли передбачувана жертва інформується з її правами, а також обізнані про судові процедури.
Супровід участі потерпілого у всіх стадіях кримінального процесу ( відстеження та кримінальне розслідування, процес та реалізація), а також в отриманні компенсації за фізичні та моральні збитки та компенсації фінансові гранти, надані на основі закону № 211/2004, який складається з:

  • Супровід та емоційна підтримка на слуханнях;
  • Постійна інформація;
  • Клініко-психологічна експертиза на замовлення органів карного розшуку та суддів;
  • Термінове та безпечне розміщення;
  • Забезпечення безпечного транспорту;
  • Фінансова підтримка під час слухань.

 

З метою забезпечення кримінальних справ координація потерпілого також може представляти їх юридичну допомогу у цивільних справах, пов’язаних із кримінальною справою. Приклади: розлучення, опіка над неповнолітніми, визнання батьківства тощо.

Інші послуги, що доповнюють координацію в судочинстві:

Розміщення у захищеному приміщенні ADPARE: притулок для жінок, які стали жертвами торгівлі людьми перебуває або у транзитній ситуації в Бухаресті (на 1-2 ночі), або в кризовій ситуації (на 1-2 тижні), і довгострокові (на кілька місяців, залежно від індивідуальних потреб).
Покращення житлової ситуації в нуклеарній, початковій сім’ї, розширеній сім’ї або в громаді: полягає в забезпеченні безпечного житла шляхом поліпшення житлового стану: ремонту, обладнання з предметами побуту та меблі, оплата комунальних послуг, квартплата в громаді чи гуртожитку,школа, коледж тощо.
Матеріальна підтримка в кризовій ситуації: полягає у наданні необхідних індивідуалізованих коштів задоволення основних потреб (харчування, засоби гігієни, одяг і взуття) протягом періоду кризового втручання та/або в перші шість місяців після входу в програму для довгострокового втручання. Цю діяльність підтримує консультаційна служба з розвитку індивідуальних навичок управління бюджетом. Окрім коштів, розпорядників яких пожертвування матеріальними цінностями розподіляються між потерпілими та/або законними представниками залежно від потреб.
Психологічне консультування та психотерапія: полягає в забезпеченні постійної емоційної підтримки, індивідуальне та сімейне психологічне консультування та індивідуальна, парна/сімейна психотерапія.
Медична допомога: включає покриття витрат на медичне страхування, обстеження та медичні консультації, а також для придбання призначених курсів лікування та/або звичайних ліків.
Соціальна допомога: складається з консультацій щодо прав на соціальні виплати, посередництва у відносинах з представниками державних соціальних служб, супровід у відновлення документів, що посвідчують особу, покриття витрат на: безпечне транспортування, зв’язок та інкасацію.
Освітня допомога: складається з емоційної та фінансової підтримки формальної освіти: посередництво у відносинах зі шкільними інспекціями, школами для повторного навчання, оплати шкільних зборів та засоби, необхідні для навчання в школі; а також для неформальної освіти: розвиваючі іграшки для дошкільнят, медитації для учнів, розвиток навичок (експлуатація ПК, вивчення іноземних мов тощо), освітні заходи для проведення
вільного часу.
Професійна допомога: складається з професійного консультування, підтримки в реалізації курсів професійної кваліфікації, освіта щодо прав на роботі, посередництво у відносинах з постачальниками професійні коучингові послуги, емоційна підтримка в пошуку та збереженні роботи, навчання щодо розвитку незалежної професійної діяльності: уповноважені сільгоспвиробники, уповноважені фізичні особи, індивідуальні чи сімейні підприємства тощо.
Підтримка репатріації: складається з консультування передрепатріацією, супроводу та емоційної підтримки, забезпечення безпечного транспортування.