Перша участь команди ADPARE у наданні допомоги громадянам України

З початку конфлікту команда ADPARE запропонувала підтримку людям, які приїхали до Румунії з України. Члени бригади волонтерили на мосту постачання та надання першої допомоги на Залізничному вокзалі у Бухаресті (Gara de nord).

З червня 2022 року ADPARE та його партнери реалізують проекти, спрямовані на зменшення вразливостей серед людей з України та ризики віктимізації, пропонуючи консультаційні психологічні послуги, одяг і взуття та спеціальні медичні послуги, особливо для жінок і дітей. Ці проекти фінансово підтримують La Strada International та Center for Mission та Екуменізм у Гамбурзі, Німеччина.

Проект „Валерія” від вразливості до незалежності

Поряд з ініціативами, заснованими на прямих, невідкладних потребах, проект «Валерія» спрямований на розширення можливостей дівчат і жінок з України стати ресурсом підтримки для інших уразливих людей.

Короткий посібник з емоційної підтримки у важкі часи

Завдяки внеску жінок та дівчат України, фахівців та волонтерів центру для розміщення українців UTCB і, нарешті, трьох психотерапевтів, ADPARE пропонує вам простий інструмент для надання емоційної підтримки вашим близьким. Посібник створений в рамках проекту «Валерія – від уразливості до незалежності»,  цей проектприсвячений розширенню можливостей вразливих людей з України та інших вразливих мігрантів, а також і для  жертв торгівлі людьми в Румунії.

З досвіду ADPARE, а також партнерів, які контактували з людьми з України, емоційний стан спричинений травмою війни, а також попередніми необробленими травмами, це породжує проблеми з психічним здоров’ям, а також проблеми з фізичним здоров’ям; проблеми, що їх це стосується як людей в Україні, так і тих, хто з ними безпосередньо контактує – працівників та волонтерів. Втручання, запропоновані в проекті, зосереджені на досвіді обробки емоційний, фізичний та когнітивний, щоб розширити можливості бенефіціарів (жінки та дівчата з України, інші жертви, співробітники та волонтери) для надання емоційної підтримки, першої допомоги та способів використання a тіло для позитивних емоцій іншим людям, які пережили травматичний досвід.

На професіоналів, які працюють з травмованими людьми, також впливає їхній досвід таким чином, що загрожує як їхній професійній діяльності, так і якості їхнього особистого життя: вторинний травматичний стрес, замісна травма, синдром вигоряння та синдром втоми від співчуття.

Для обох цільових груп: травмованих людей і тих, хто їм допомагає, існує постійна потреба емоційної підтримки, психологічного консультування, психотерапії в деяких випадках і залучення до інших видів діяльності що покращить їхній емоційний стан.

Діяльність, яку ми здійснюємо:

 • Тренінг з надання емоційної підтримки;
 • Уроки надання першої медичної допомоги;
 • Сучасні танці;
 • Емоційний фітнес;
 • Арт-терапія.

 

Програма координації потерпілих/свідків у судовому процесі

Програма координації потерпілих/свідків у судовому процесі реалізується в партнерстві з A.N.I.T.P. як невід’ємну частину підтримки зусиль з надання допомоги та захисту жертви торгівлі людьми/неповнолітними та дитяча порнографія.

Координація потерпілих у судочинстві – це всі заходи, дії та конкретні заходи, вжиті для сприяння участі жертв у цих процедурах, з наголосом на захист своїх основних прав.
Конкретніше, координація жертви починається, коли передбачувана жертва інформується з її правами, а також обізнані про судові процедури.
Супровід участі потерпілого у всіх стадіях кримінального процесу ( відстеження та кримінальне розслідування, процес та реалізація), а також в отриманні компенсації за фізичні та моральні збитки та компенсації фінансові гранти, надані на основі закону № 211/2004, який складається з:

 • Супровід та емоційна підтримка на слуханнях;
 • Постійна інформація;
 • Клініко-психологічна експертиза на замовлення органів карного розшуку та суддів;
 • Термінове та безпечне розміщення;
 • Забезпечення безпечного транспорту;
 • Фінансова підтримка під час слухань.

 

З метою забезпечення кримінальних справ координація потерпілого також може представляти їх юридичну допомогу у цивільних справах, пов’язаних із кримінальною справою. Приклади: розлучення, опіка над неповнолітніми, визнання батьківства тощо.

Інші послуги, що доповнюють координацію в судочинстві:

Розміщення у захищеному приміщенні ADPARE: притулок для жінок, які стали жертвами торгівлі людьми перебуває або у транзитній ситуації в Бухаресті (на 1-2 ночі), або в кризовій ситуації (на 1-2 тижні), і довгострокові (на кілька місяців, залежно від індивідуальних потреб).
Покращення житлової ситуації в нуклеарній, початковій сім’ї, розширеній сім’ї або в громаді: полягає в забезпеченні безпечного житла шляхом поліпшення житлового стану: ремонту, обладнання з предметами побуту та меблі, оплата комунальних послуг, квартплата в громаді чи гуртожитку,школа, коледж тощо.
Матеріальна підтримка в кризовій ситуації: полягає у наданні необхідних індивідуалізованих коштів задоволення основних потреб (харчування, засоби гігієни, одяг і взуття) протягом періоду кризового втручання та/або в перші шість місяців після входу в програму для довгострокового втручання. Цю діяльність підтримує консультаційна служба з розвитку індивідуальних навичок управління бюджетом. Окрім коштів, розпорядників яких пожертвування матеріальними цінностями розподіляються між потерпілими та/або законними представниками залежно від потреб.
Психологічне консультування та психотерапія: полягає в забезпеченні постійної емоційної підтримки, індивідуальне та сімейне психологічне консультування та індивідуальна, парна/сімейна психотерапія.
Медична допомога: включає покриття витрат на медичне страхування, обстеження та медичні консультації, а також для придбання призначених курсів лікування та/або звичайних ліків.
Соціальна допомога: складається з консультацій щодо прав на соціальні виплати, посередництва у відносинах з представниками державних соціальних служб, супровід у відновлення документів, що посвідчують особу, покриття витрат на: безпечне транспортування, зв’язок та інкасацію.
Освітня допомога: складається з емоційної та фінансової підтримки формальної освіти: посередництво у відносинах зі шкільними інспекціями, школами для повторного навчання, оплати шкільних зборів та засоби, необхідні для навчання в школі; а також для неформальної освіти: розвиваючі іграшки для дошкільнят, медитації для учнів, розвиток навичок (експлуатація ПК, вивчення іноземних мов тощо), освітні заходи для проведення
вільного часу.
Професійна допомога: складається з професійного консультування, підтримки в реалізації курсів професійної кваліфікації, освіта щодо прав на роботі, посередництво у відносинах з постачальниками професійні коучингові послуги, емоційна підтримка в пошуку та збереженні роботи, навчання щодо розвитку незалежної професійної діяльності: уповноважені сільгоспвиробники, уповноважені фізичні особи, індивідуальні чи сімейні підприємства тощо.
Підтримка репатріації: складається з консультування передрепатріацією, супроводу та емоційної підтримки, забезпечення безпечного транспортування.